Curso "II Aula de Estratexia Empresarial" - AEMPE EMPRENDE

COÑECER O ENTORNO DENDE A PROFUNDIDADE É TAN IMPORTANTE COMO TER DOTES DE LIDERAZGO Á HORA DE AFRONTAR O TEU PROXECTO EMPRESARIAL. AULAS DE FISCALIDADE, CONTABILIDADE, MARKETING DIXITAL…

Lugar

1ª Planta – Oficina 27. Rúa Virxe do Camiño 2. 36001 Pontevedra.

Condicións do curso

  • Curso gratuito
  • Prazas limitadas
  • Data límite para inscricións: 17/10/18
  • O curso pódese facer completo ou soamente algúns módulos

CALENDARIO DO CURSO

VENRES 19, OUTUBRO

10:00 – 10:30 Acto de presentación do curso/Entrega de documentación.

EMPRENDEMENTO E CREACIÓN DE NOVOS NEGOCIOS por Olga Vallez

10:30 – 12:00 “IDEA VS OPORTUNIDADE”.

12:15 – 13:45 “DESENVOLVEMENTO E XERACIÓN DE IDEAS SOSTIBLES”.

16:30 – 18:00 “DIXITALIZACIÓN DOS NEGOCIOS: A nova revolución”.

18:00 – 19:30 “ESTRATEXIA E MODELIZACIÓN DE NEGOCIO” Estratexias de posicionamento.

19:45 – 21:15 “ESTRATEXIA E ODELIZACIÓN DE NEGOCIO”.

SÁBADO 20, OUTUBRO

ACCIÓNS PREVIAS

10:30 – 12:00 “ELECCIÓN DA FORMA XURÍDICA DO NEGOCIO” con José María Corujo Seguido.

12:15 – 13:15 “CONTRATACIÓN LABORAL. FORMULAS E TIPOS” con Teresa Rodríguez.

MARTES 23, OUTUBRO

16:30 – 18:00 “SUBVENCIÓNS E FINANCIACIÓN” con José A. Telleria Couñago.

18:00 – 19:30 “MODELO DAS FRANQUICIAS”.

19:45 – 21:45 “SELECCIÓN DO PERSOAL” con Victoria Rodríguez Conesa.

VENRES 26, OUTUBRO

16:30 – 18:00 “NOCIÓNS E ELEMENTOS BÁSICOS DE CONTABILIDADE” con Vicente Domínguez Munaiz.

18:00 – 19:30 “O INICIO DA ACTIVIDADE: PRIMEIRAS ACTUACIÓNS FISCAIS E CONTABLES”.

19:45 – 21:15 “PRESUPOSTOS DE CLIENTES, ALBARÁNS E FACTURACIÓN”.

SÁBADO 27 OUTUBRO

10:30 – 12:00 “PRINCIPAIS MODELOS E ACTUACIÓNS A TER EN CONTA NO ÁMBITO FISCAL” con Vicente Domínguez Munaiz.

12:15 – 13:45 “A FINANCIACIÓN DA PYME: Conceptos básicos e fórmulas de financiación”.

MARTES, 30. OUTUBRO

ESTRUCTURA E ORGANIZACIÓN DA EMPRESA

16:30 – 18:00 “RECURSOS HUMANS, DEREITOS E OBLIGACIÓNS” con Alberto Fernández.

18:00 – 21:15 “PREVENCIÓN DE RISCOS LABORAIS” con Previsonor.

VENRES 9, NOVEMBRO

XORNADAS TÉCNICAS – AEMPE 2018

16:30 – 21:00 CURSO DE ORATORIA E COMUNICACIÓN PARA EMPRESARIOS: “Comunica con técnica, vende con corazón” con Daniel Formoso Verez.

SÁBADO 10, NOVEMBRO

XORNADAS TÉCNICAS –AEMPE 2018

10:00 – 13:45 CURSO DE ORATORIA EcCOMUNICACIÓN PARA EMPRESARIOS:c“Comunica con técnica, vende conccorazón” con Daniel Formoso Verez.

MARTES 13, NOVEMBRO

ESTRUCTURA E ORGANIZACIÓN DA EMPRESA

16:30 – 18:00 DEREITO LABORAL E S.SOCIAL (I) con Alexandre Pazos.

18:00 – 19:30 DEREITO LABORAL E S.SOCIAL (II).

19:45 – 21:00 DEREITO MERCANTIL con Alberto Fernández.

VERNES 16, NOVEMBRO

XORNADAS TÉCNICAS –AEMPE 2018

16:30 – 21:00 “CONSTRÚE A TÚA MELLOR VERSIÓN EN VENTAS” con Jesús Huertas.

SÁBADO 17, NOVEMBRO

XORNADAS TÉCNICAS – AEMPE 2018

10:00 – 13:45 “CONSTRÚE A TÚA MELLOR VERSIÓN EN VENTAS” con Jesús Huertas.

MARTES 20, NOVEMBRO

16:30 – 18:00 “ANOTACIÓNS BÁSICAS SOBRE A LOPD” con Patricia Gallego.

18:00 – 19: 30 “PROCESOS DE DIXITALIZACIÓN E NOVAS FERRAMENTAS EN INTERNET” con Gonzalo Garre.

19:45 – 21:15 “PREVENCIÓN DE RISCOS LABORAIS” con Gonzalo Garre.

VENRES 23, NOVEMBRO

XORNADAS TÉCNICAS AEMPE 2018

16:30 – 21:00 CURSO AVANZADO DE EXCEL E POWERPOINT: “Análise de datos e presentación de resultados ” con Pablo Domínguez Caamaño

SÁBADO 24, NOVEMBRO

XORNADAS TÉCNICAS – AEMPE 2018

10:00 – 13:45 CURSO AVANZADO DE EXCEL E POWERPOINT: “Análise de datos e presentación de resultados” con Pablo Domínguez Caamaño.

MARTES 27, NOVEMBRO

“MELLORA AS TÚAS VENTAS APLICANDO TÉCNICAS DE MK DIXITAL E RRSS” con Alberto Falcón

16:30 – 18:00 “INTRODUCCIÓN E PRESENCIA DIXITAL”.

18:00 – 19:30 “RRSS PARA Á VENTA DE PRODUTOS E SERVIZOS”.

19:45 – 21:15 “EMAIL MK E WHATSAPP MK – PUBLICIDADE DIXITAL PARA PYMES E AUTÓNOMOS”.

VENRES 30, NOVEMBRO

“ESTRATEXIA DE CRECEMENTO E APERTURA DE NOVOS MERCADOS. INTERNACIONALIZACIÓN” con Olga Vallez

16:30 – 18:00 “CRECEMENTO E EXPANSIÓN”.

18:00 – 19:30 “INTERNACIONALIZACIÓN (I)”.

19:45 – 21:15 “INTERNACIONALIZACIÓN (II)”.

SÁBADO, 1. DECEMBRO

10:00- 11:30 “PLANIFICACIÓN ESTRATÉXICA; MEU PLAN DE NEGOCIO”.

11:45 – 13:15 “COMUNICACIÓN”.

13:15 – 13:45 ENTREGA DE DIPLOMAS E ACTO DE CLAUSURA

Formulario de inscrición